3 ایده خلاقانه با لوازم خانه، برای سرگرم‌کردن فرزندانتان

۳ ایده خلاقانه با لوازم خانه، برای سرگرم‌کردن فرزندانتان

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده‌اید که فرزندانتان بعد از مدتی از اسباب‌بازی‌های خود خسته می‌شوند و به سراغ لوازم خانه می‌روند؟ و یا به آنها بعضاً آسیب می‌زنند؟ و یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت مدت‌های زیادی از آن استفاده نمی‌کنند؟

جای نگرانی نیست!

ما با ایده‌های خلاقانه با اسباب‌بازی‌های فرزندان و البته با کمک از لوازم خانه و آشپزخانه نشانتان خواهیم داد که حتی پیش پا افتاده‌ترین وسیله‌ای که در خانه بدون استفاده مانده است هم می‌تواند با یک ایده خلاقانه، تبدیل به یک بازی سرگرم‌کننده برای فرزندانتان شود. چاشنی این تحول، فقط در یک چیز خلاصه می‌شود آن هم: یک ایده خلاقانه همراه با تخیل با استفاده از لوازم خانه است.

ایده‌های جدید را با ابزار تخیل در کنار هم بچینید و به دنبال وسایلی باشید که حتماً در میان لوازم خانه دارید تا نیازی به تهیه یا خرید وسایل و یا اسباب‌بازی‌های جدید نداشته باشید.

همیشه به یاد داشته باشید که ایده‌های خلاقانه با ابزارهای موجود و لوازم خانه، ساده، ارزان و در دسترس است که ارزش پیدا می‌کند. در غیر این صورت به‌راحتی می‌توانید با پرداخت هزینه به دنبال یک اسباب‌بازی نو و زیبا بگردید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

با ما همراه باشید تا روش‌های خلاقانه‌ای برای سرگرم‌کردن کودکانتان به شما آموزش دهیم.

عروسک پولیشی

معرفی بازی‌های خلاقانه

شرط می‌بندم که برای همه ما اتفاق افتاده است که فرزندانمان گاهی با لوازم خانه یا آشپزخانه در حال بازی هستند که هیچ ارتباط منطقی با اسباب‌بازی‌های بی‌شمار و گران قیمتی که برای آنها کادو خریده‌ایم ندارد؛ ولی تمایل آن‌ها به یک ابزار ساده در میان لوازم خانه ما را به فکر فرومی‌برد که با وسایل ساده موجود در خانه برایشان سرگرمی فراهم کنیم. در حالی که از آن لوازم خانه، بیشتر از اسباب‌بازی‌های خود خوشحال می‌شوند.

در یک‌کلام، اگر بخواهیم توانایی‌های فرزندانمان را لیست کنیم قطعاً اولین گزینه قدرت تخیل بالای آنهاست.

در اینجا به آموزش ساده و گام‌به‌گام سه بازی خلاقانه و ساده می‌پردازیم.

ماهیگیری شیرینی FISHING SWEETS

برای این بازی به لوازم خانه زیر نیاز دارید:

 • یک پرده حمام
 • یک میله
 • یک چوب سبک و بلند
 • یک نخ بلند
 • چند عدد گیره
 • تعدادی پاکت یا کیسه
 • شیرینی، شکلات یا جایزه

ابتدا به دنبال یک چارچوب در اتاق بگردید. میله پلاستیکی که از قبل آماده نموده‌اید را به صورت افقی به دو طرف چارچوب درب اتاق ثابت کنید. در این بین میله‌های بارفیکس، بهترین گزینه برای شما هستند.

گام دوم؛ قلاب‌های بزرگ و پهن پرده حمام را به میله ثابت شده آویزان کنید. در صورتی که پرده حمام بدون استفاده‌ای داخل منزل ندارید می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را با یک ملحفه تمیز جایگزین کنید. به یاد داشته باشید که ما به دنبال استفاده از لوازم خانه و آشپزخانه می‌گردیم تا به کمک آن با چاشنی خلاقیت و تخیل، فرزندانمان را سرگرم نماییم.

گام سوم؛ استفاده از چوب یا یک میله سبک و بی‌خطر است. معمولاً استفاده از یک میله پلاستیکی که بیشتر برای طی‌های زمین‌شوی مورد استفاده قرار می‌گیرد انتخابی بهتر است.

خرید اینترنتی طی زمین شوی ایکیا PEPPRIG مجموعه ۹ عددی

شرکت ایکیا این محصول را با مکانیزم قفل هوشمند تعویض سر تمیز کننده طراحی کرده است که کار با آن را آسان می‌کند. پارچه‌های این محصول از میکروفایبر ساخته شده‌اند که در تمیز کردن و از بین بردن کثیفی‌های سرسخت، حتی بدون مواد شوینده بسیار کاربردی هستند.

طی زمین شوی ایکیا PEPPRIG مجموعه ۹ عددی

گام چهارم؛ به انتهای میله، یک نخ بلند یا روبان گره بزنید و به انتهای روبان نیز یک گیره لباس یا پلاستیک متصل کنید.

خرید اینترنتی گیره پلاستیک ایکیا BEVARA

این بسته شامل 30 عدد گیره پلاستیک است که 20 عدد از آن به طول 6 سانتی‌متر و 10 عدد هم به طول 11 سانتی‌متر است. این محصول قابلیت شست‌وشو و همچنین جابه‌جایی آسان جهت استفاده در موقع نیاز به‌ویژه در هنگام سفر و کمپینگ را دارد.

گیره پلاستیک ایکیا BEVARA

حال نحوه جاگیری و استقرار شما حائز اهمیت است. شما در سمتی از پرده قرار خواهید گرفت که در کنار شیرینی، شکلات یا خوردنی‌هایی که فرزندان خردسالتان دوست دارند قرار می‌گیرید و کوچولوها بدون اینکه سمت قرارگیری شما را ببینند چوب به دست در طرف دیگرند. آنها چوب را به سمت شما حرکت می‌دهند.

بدون آنکه بدانند که قرار است چه اتفاقی در آن‌سوی پرده می‌افتد به دنبال صید یک خوردنی خوشمزه می‌گردند. شما می‌توانید به‌راحتی پاکت یا کیسه تفکیک که از قبل با شیرینی پرکرده‌اید را به گیره متصل کنید و بعد از تکان‌دادن پاکت این پیام را به فرزندتان دهید که قلاب ماهیگیری او یک صید عالی کرده است. اینجاست که کوچولو میله را به سمت خود می‌کشد و صاحب یک خوردنی خوشمزه می‌شود.

اگر تعداد فرزندتان بیش از یک نفر است، توصیه می‌کنیم که شیرینی‌ها را به‌صورت رندوم در اختیارشان قرار دهید که ذهن کودکان خردسال درگیر کیفیت صیدش نشود.

خرید اینترنتی کیسه تفکیک ایکیا AJOSS

با این محصول ایکیا می‌توانید برای دسته‌بندی مواد خشک مانند کارتن کاغذی و پلاستیک استفاده کنید. با وجود این کیسه در صورت باقی‌ماندن شیرابه زباله، به مقدار کم در داخل کیسه به دلیل جنس پارچه، شیرابه زباله، نشت نمی‌کند.

کیسه تفکیک ایکیا AJÖSS
لیست لوازم خانگی ایکیا لوازم خانگی ایرانی راه راه مارکت

برزخ LIMBO

اگر به دنبال بازی‌ای هستید که بچه‌هایتان باید در آن با کمک لوازم خانه فعالیت بیشتری داشته باشند، این بازی عالی است. با لیمبو، فرزندان شما نه‌تنها اوقات خوبی را سپری می‌کنند، بلکه تعادل و چابکی خود را نیز بهبود می‌بخشند. البته، بزرگسالان نیز می‌توانند برای یک مکان تفریحی خانوادگی شرکت کنند.

برای این بازی به لوازم خانه زیر نیاز دارید:

 • یک نخ بلند
 • نوارهای رنگی مانند پرده آویزان
 • موسیقی موردعلاقه شما

برای موفقیت حداکثری این بازی نیاز به یک موسیقی شاد و مورد علاقه جمعی شما همراه با تحرک و رقص همه اعضای شرکت‌کننده در بازی نیاز است.

وقتی تمامی شرایط را با این لوازم خانه فراهم کردید می‌توانید نوارهای بلندی که از میله آویزان کرده‌اید را آماده بازی کنید به یاد داشته باشید که مقداری فضای اضافه پشت و جلوی چارچوب درب مورد نیاز است. این فضا برای حرکت آزادانه کودکان، کمک شایانی می‌کند.

در مرحله بعدی همه شرکت‌کنندگان در بازی را صف کنید. به ترتیب از اعضای گروه بخواهید که به سمت عقب متمایل شوند و به‌آرامی همراه با یک موسیقی زیبا بخواهید که به سمت جلو حرکت کنند و از لابه‌لای نوارهای بلند عبور کنند. برنده بازی کسی است که بیشترین خم‌شدن را به سمت عقب داشته باشد. برای جلب‌توجه بیشتر و ایجاد یک رقابت سالم‌تر پیشنهاد می‌کنیم تا برچسب‌هایی بنام هر یک از اعضا آماده کنید.

بدین منظور، هر چه شرکت‌کنندگان خمیدگی بیشتری به عقب داشته باشند آنگاه ارتفاع برچسبی که به چارچوب در می‌زنید پایین‌تر خواهد بود و این کار رده‌بندی فرزندان را در این رقابت مشخص خواهد کرد.

شاید ایده خلاقانه استفاده از برچسب برای رده‌بندی شرکت‌کنندگان برنامه TOP GEAR، از همین بازی کودکانه باشد.

در بیان ساده یک موسیقی زیبا همراه با رقص و تحرک هم‌زمان با تمایل فرزندانتان به خم‌کردن بدنشان به جهت عکس و حرکت به سمت جلو و در ادامه عبور از یک درگاه همراه با روبان یا نوارهای بلند و کشیده عمودی حس ورود به دروازه بهشت را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

هدایای آویزان Hanging Gifts

این بازی ساده برای روزهایی است که کوچولوهای دوست‌داشتنی شما درخواست هدیه می‌کنند یا شما با چند نفر از دوستانشان در خانه هستید و به دنبال سرگرمی آنها می‌گردید. به‌سادگی با لوازم خانه خود برایشان جشن بگیرید. حتماً می‌پرسید که چگونه؟

با ما همراه باشید تا ایده‌هایی ساده اما خلاقانه را برای شما توضیح دهیم.

ایده پیشنهادی ما این است که هدیه‌دادن به آنها را به چیزی خاص‌تر و هیجان‌انگیزتر تبدیل کنید.

برای تهیه این بازی به لوازم خانه زیر نیاز دارید:

 • یک میله
 • روبان‌های رنگی
 • اسباب‌بازی یا عروسک
 • پارچه‌ای که چشمانشان را بپوشاند
 • قیچی مناسب برای کودک
 • کاغذ و مداد

خرید اینترنتی ست 3 عددی قیچی ایکیا TROJKA

این محصول به‌گونه‌ای طراحی شده که قابل‌استفاده برای افراد راست‌دست و چپ‌دست است. این ست قیچی دارای تیغه‌ای تیز است که به‌راحتی برش موردنظر را برای شما ایجاد می‌کند.

ست 3 عددی قیچی ایکیا TROJKA

زمانی که همه چیز را فراهم کردید، میله را در چارچوب یک درب یا بین کمد لباس و دیوار قرار دهید. نوارها را به میله ببندید و حیوانات عروسکی را به انتهای آنها متصل کنید. عروسک‌های جنگل ایکیا DJUNGELSKOG عروسک‌هایی است که ما برای جایزه‌دادن به فرزندانتان، به شما توصیه می‌کنیم.

پس از این، تعدادی سؤال در مورد فیلم‌های موردعلاقه آنها (هر موضوع دیگری که دوست دارید) آماده کنید و آنها را با پاسخ‌های صحیحی که روی کاغذ با مداد از قبل یادداشت کرده‌اید به هیجان‌آورید.

از هر کودک یک سؤال بپرسید؛ هنگامی که آنها سؤال را به‌درستی پاسخ دادند، نوبت آنهاست که جایزه خود را دریافت کنند. برای لذت بیشتر، چشمان آنها را بپوشانید. بادقت، آنها باید یکی از روبان‌ها را برش دهند تا بتوانند یکی از حیوانات عروسکی را به خانه ببرند. عروسک‌های جنگل ایکیا DJUNGELSKOG تعدادی عروسک زیباست که در مدل‌های مختلف از انواع عروسک‌ها ساخته شده است.

خرید اینترنتی عروسک های جنگل ایکیا DJUNGELSKOG

این عروسک‌ها بسیار نرم هستند و از جنس پلی‌استر هستند و از نظر ایمنی آزمایش شده‌اند. در نتیجه هنگام بغل‌کردن و بازی با آنها در پوست کودکانتان حساسیتی ایجاد نمی‌شود و کودکانتان می‌توانند این عروسک‌ها را بغل کرده و با آن‌ها بخوابند.

عروسک های جنگل ایکیا DJUNGELSKOG
انواع عروسک دخترانه قیمت عروسک

خرید اینترنتی عروسک‌های ایکیا

کمتر کسی است که در کشورهای مختلف نامی از ایکیا نشنیده باشد. شرکت ایکیا به ارائه ایده‌های خلاقانه و اجرای آن در تولید لوازم خانه و آشپزخانه مشهور است. لوازم موردنیاز شما را در طیف وسیعی از تنوع محصولات، کاربردی و سبک‌سازی کرده است. نیازهای شما را در کمترین حجم، طراحی نموده است.

هم اکنون می‌توانید از فروشگاه اینترنتی راه‌راه مارکت عروسک‌های جنگلی ایکیا را به‌صورت یکجا یا به انتخاب خود سفارش دهید و آن را درهمان روز تحویل بگیرید.


نوشته‌های اخیر

  هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

  اولین کسی باشید که برای “3 ایده خلاقانه با لوازم خانه، برای سرگرم‌کردن فرزندانتان” دیدگاه می‌گذارید;

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  میزان رضایت از این مطلب

  ورود | عضویت
  فهرست مطالب