خرید بانکه ایکیا و معرفی کاربرد‌های آن در آشپزخانه

خرید بانکه ایکیا، معرفی کاربرد آن در آشپزخانه

بانکه چیست؟

خرید بانکه ایکیا، معنی بانکه در زبان عامه، به ظرف‌های در‌ب داری گفته می‌شود که برای نگهداری از انواع حبوبات و ادویه‌جات از آن استفاده می‌شود. به این ظرف‌ها، ظروف بنشن یا حبوبات هم می‌گویند. اما همان نام بانکه در بین عامه و مخصوصاً، خانم‌ها معروف‌تر و پرکاربردتر است.

خرید بانکه ایکیا، به ظروفی که به شکل استوانه‌ای، دهانه‌گشاد و درب دار است، به اصطلاح بانکه گفته می‌شود. درب دار بودن این ظروف یکی از مزیت‌های آنها است، زیرا باعث عدم نفوذ گرد و غبار و آلودگی‌ها به درون ظرف می‌گردد. بانکه‌ها از گذشته‌های دور مورد استفاده قرار می‌گرفتند. درست است که به زیبایی و تنوعی که امروزه هست، نبوده است. در قدیم که البته زیاد هم دور نیست مادربزرگ‌ها ظروفی شیشه‌ای برای مرباها و دبه‌های پلاستیکی برای ترشی‌ها داشتند که برای نگه‌داری حبوبات و نظم بخشیدن به کابینت‌هایشان استفاده می‌کردند. خوب است بدانیم که استفاده از بانکه‌ها باعث ایجاد نظم و ایجاد فضای در دسترس اضافی در آشپزخانه و کابینت می‌شود و می‌توان از کمترین فضای موجود، بیشترین استفاده را برد.

ظرف حبوبات

نکات هنگام خرید بانکه

در خرید بانکه‌ها حتماً دقت کنیم که چون در این ظروف ماده‌های خوراکی نگهداری می‌شوند، باید از ظروفی استفاده کنید که از جنس مرغوب و درب محکم استفاده شود تا از نفوذ رطوبت به این ظروف محافظت کنند.

بانکه‌ها انواع مختلفی دارند و هم از نظر جنس آنها و هم ابعادشان، دسته‌بندی می‌شوند. اندازه و حجم بانکه‌ها، معمولاً برای مشخص‌کردن ظرفیت این ظروف استفاده می‌شود؛ خرید بانکه ایکیا مثلاً بانکه‌های نیم لیتری، بانکهٔ یک‌کیلویی و یک و نیم لیتری شناخته می‌شوند.

بیشتر از میزان وزنی هم که این ظروف می‌توانند در خود جای دهند برای نام‌بردن از این ظروف استفاده می‌کنند؛ مثلاً بانکه‌های یک‌کیلویی و…

به جز بحث کاربردی‌بودن بانکه‌ها برای نگهداری حبوبات و ادویه‌جات، می‌توان از این ظروف برای طراحی دکوراسیون لوازم آشپزخانه هم استفاده کرد، چون معمولاً یکی از جاهای قرارگیری این ظروف بروی کابینت‌ها و جلوی دید است که می‌تواند در ظاهر آشپزخانه هم تأثیر زیادی داشته باشند. بانکه سه عددی ایکیا KORKEN بانکه‌ای شیشه‌ای و بسیار زیبا و ظریف است که دارای دری قلاب‌دار است که درش بسیار محکم است و راه نفوذ هوا را به داخل شیشه کاملاً مسدود می‌کند.

بانکه روستیک بانکه فانتزی

 خرید اینترنتی بانکه سه عددی ایکیا KORKEN

بانکه سه عددی ایکیا KORKEN, محصولی شیشه‌ای با درب کلیپسی به رنگ شفاف با حجم 13 میلی‌لیتر است. خرید بانکه ایکیا سری KORKEN ایکیا برای نگهداری ترشی و مربا، سرو نوشیدنی‌ها و حتی ترد و تازه نگه‌داشتن کلوچه‌های شما ایده‌آل است. خرید بانکه ایکیا درب کلیپسی غیرقابل‌نفوذ در برابر هوای این محصول، باعث ماندگاری بیشتر مواد غذایی می‌شود.

بانکه سه عددی ایکیا KORKEN

خرید بانکه ایکیا، ممکن است که بانکه‌ها از نظر ابعاد و شکل ظاهری با هم متفاوت باشند؛ ولی اصولاً از نظر میزان حجم و یا وزن حبوباتی که در خود جای می‌دهند با هم یکسان هستند و دارای یک استاندارد مشخص هستند.

بهتر است که در زمان خرید بانکه‌ها، جنس بانکه‌ها را به‌واسطه استفاده‌ای که از آنها می‌شود و این که قابل شستشو باشند در نظر بگیرید. در سال‌های گذشته از بانکه‌ها معمولاً فقط در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه از این ظروف درب دار در همه جای خانه می‌توان استفاده کرد.

در زمان خرید بانکه ایکیا علاوه بر در نظر گرفتن جنس، سایز و قیمت ظروف باید از محکم‌بودن درب بانکه نیز مطمئن شوید تا آلودگی‌هایی مانند گرد و خاک وارد ظروف نشود و یا مواد درون آن‌ها از نفوذ رطوبت در امان باشد تا مواد درون آن‌ها تا زمان استفاده، تازه بماند. نکتهٔ مهم دیگر اینکه هر مدلی را که انتخاب کردید به سهولت شستشوی آن بی‌دقت کنید تا در صورت لزوم بتوانید آن را در ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

کاربردها و مزایای استفاده از بانکه

 از بانکه‌ها می‌توان در مکان‌های زیر استفاده کرد:

آشپزخانه

از ایام قدیم، کدبانوهای خانه‌دار قند و شکر، ادویه‌جات، حبوبات، لیموعمانی، انواع مربا و ترشی و غیره را درون ظروف در دار نگهداری می‌کردند. امروزه نیز همین کار درون بانکه‌هایی با اندازه‌های مختلف و طرح‌های متفاوت و زیبا با درب‌های محکم انجام می‌شود و ظاهر و دکوری لوکس به فضای آشپزخانه می‌دهد.

روی میزهای پذیرایی و نشیمن

خرید بانکه ایکیا امروزه انواع میوه خشک، انواع پاستیل یا شکلات‌ها را درون بانکه‌های شیشه‌ای می‌ریزند و این بانکه‌های تزئینی را روی میزهای پذیرایی و یا در فضای نشیمن می‌گذارند تا به این وسیله، هم‌خوراکی‌های موردنیاز در دسترس باشد و هم با کمک بانکه تزئینی، زیبایی خاصی را به فضای موجود بدهند.

معرفی انواع بانکه

بانکه‌ها را از نظر ساختاری می‌توان به دسته‌های زیر، تقسیم بندی کرد

بانکه شیشه‌ای

بانکه شیشه‌ای پر کاربردترین نوع بانکه است که می‌توان گفت در همه آشپزخانه‌ها با ظرفیت‌های مختلف از آن استفاده می‌شوند. جنس بانکه‌های شیشه‌ای همان‌طور که گفتیم از شیشه است. اگر شما تمایل دارید داخل بانکه‌های شما از بیرون دیده شود می‌توانید از بانکه‌های شیشه‌ای استفاده کنید. درب بانکه‌های شیشه‌ای نیز گاهی از جنس شیشه‌ای است که مابین درب و بانکه نوار پلاستیکی وجود دارد تا از شکسته‌شدن آن جلوگیری شود. در مورد بانکه‌های شیشه‌ای باید مراقبت بیشتری به‌خاطر جنس آن‌ها نسبت به دیگر بانکه‌ها در نظر گرفت. قیمت این ظروف با در نظر گرفتن کیفیت و شرکت تولیدکنندهٔ آن متفاوت است.

به جز استفاده از بانکه‌ها برای نگهداری حبوبات، می‌توانید برای نگهداری انواع ترشیجات و مرباها و عسل نیز استفاده کرد. به دلیل شیشه‌ای بودن این ظروف داخل آنها دیده می‌شود که می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. خرید بانکه ایکیا ولی از طرفی هم باید مراقب باشید تا این ظروف دچار شکستگی و ترک نشوند. بانکه حبوبات ایکیا FORVAR نیز بانکه‌ای شیشه‌ای با در پلاستیکی است. این بانک با طراحی ویژه و زیبایی که دارد، از کنار شیشه و به حالت نیمه افقی، قابل‌قرار گرفتن روی کابینت است. جنس شیشهٔ این محصول نیز بسیار باکیفیت است.

بانکه پلاستیکی بانکه فلزی

خرید اینترنتی بانکه حبوبات ایکیا FORVAR

خرید بانکه ایکیا، از بانکه حبوبات ایکیا FORVAR، می‌توان برای نگه‌داشتن بیسکویت، ترشی، حبوبات، برنج، آجیل و یا هر چیز دیگری که مایحتاج آشپزخانه شماست استفاده کرد. خرید بانکه ایکیا بانکه حبوبات ایکیا FORVAR به‌طوری طراحی شده است که به‌راحتی با هر زاویه‌ای که خواستید، خرید بانکه ایکیا می‌توانید آن را روی میز کار و کانتر در آشپزخانه قرار داده و از آن به‌راحتی استفاده کنید.

بانکه حبوبات ایکیا مدلFÖRVAR

 

 بانکه پلاستیکی

یکی دیگر از پرطرف‌دارترین بانکه‌ها، بانکه‌هایی با جنس پلاستیکی هستند که به واسطه وزن اندکی که دارند، سبک هستند و قابلیت جابه‌جایی راحت‌تری دارند و معمولاً قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

درب بانکه‌های پلاستیکی معمولاً  به‌صورت چرخشی استک هم جنس بدنه و هم جنس درب پلاستیکی است و همین موضوع باعث می‌شود که وزن بانکه پلاستیکی بسیار کم باشد. شکل بانکه پلاستیکی، یکی از بزرگترین مزیت این بانکه ها نسبت به دسته های دیگر می‌باشد ولی خوب معمولا بواسطه ظاهر ساده ای که دارند، کمتر برای دیزاین آشپزخانه به کار می رود.

بانکه‌های استیل

جنس بدنهٔ این نوع بانکه‌ها از استیل ضدزنگ است و نسبت به بانکه‌های دیگر از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار هستند. امروزه این بانکه‌ها باتوجه‌به رنگ بدنهٔ خود طرف‌داران زیادی دارند؛ زیرا می‌توان آن‌ها را با لوازم دیگر که رنگ نقره‌ای و استیل دارند، هماهنگ کرد. در ضمن این بانکه‌ها نسبت به بانکه‌های دیگر سنگین‌تر هستند و قیمت آن‌ها گران‌تر است.

بانکه پاشا باغچه

برند معروف پاشا باغچه محصول کشور ترکیه است. پاشا باغچه سال‌هاست که در ساخت و تولید ظروف فعالیت می‌کند. بانکه‌های پاشا باغچه در ظرافت و زیبایی خاصی تولید شده است. بانکه‌های پاشا باغچه هم از نظر ظاهر شیشه و هم از نظر تنوع در درب‌هایی که دارند، در انواع طرح‌ها ساخته شده‌اند. طراحی شیشه و تنوع مدل درب‌های بانکه‌های پاشا باغچه به‌قدری است که تقریباً هر سلیقه‌ای را تأمین می‌کند. بانکه پاشا باغچه با درهایی از جنس چوب و پلاستیک و شیشه و بامبو، تنوع فراوانی را در دستهٔ بانکه‌ها ایجاد کرده است.

بانکه پاشاباغچه بانکه چهارگوش

بانکه بامبو

بانکه بامبو نوعی بانکه با طراحی مدرن و امروزی است. بانکه بامبو معمولاً بانکه‌های شیشه‌ای هستند که با درب‌هایی از جنس چوب بامبو طراحی و تولید شده‌اند. باتوجه‌به این که در دنیای امروزی، استفاده از چوب و ظروف چوبی بسیار پرطرف‌دار شده است، طراحان و سازندگان نیز به فکر استفاده از چوب بامبو در ظروف مختلف شده‌اند. بامبو نیز مانند دیگر چوب‌ها دارای انرژی مثبت است. امروزه بسیاری از بانوان برای تهیه جهیزیه دخترانشان از بانکه‌های بامبو استفاده می‌کنند.

بانکه تزئینی

خرید بانکه ایکیا، در دنیای امروزی استفاده از انواع بانکه‌ها کاربردهای ویژه و متفاوتی دارند. استفاده از بانکه‌ها به‌قدری افزایش‌یافته که از بانکه‌ها به‌عنوان مخازن نگهداری تزئینی نیز استفاده می‌کنند. امروزه انواع زیبایی از بانکه‌ها طراحی شده‌اند که برای نگهداری انواع شکلات و آجیل بر روی میزها استفاده می‌شوند. خرید بانکه ایکیا بانکه‌های تزئینی برای نگهداری روی میزهای پذیرایی هم کاربرد دارند و هم زیبایی خاصی دارند. بانکه‌های تزئینی از جنس‌های مختلفی چون شیشه و فلز و چینی ساخته شده است.

استند بانکه

باتوجه‌به این که استفاده از بانکه‌ها هم به‌صورت سرویس پا سماوری و هم به‌صورت جای حبوبات، کاربرد دارد، جدیداً بانکه‌ها را برای این که جلوهٔ مضاعفی پیدا کند، در استند بانکه قرار می‌دهند. خرید بانکه ایکیا، استند بانکه را می‌توانید در دو مدل دوطبقه و یک‌طبقه در فروشگاه‌های لوازم‌خانگی پیدا کنید. در استند بانکه، می‌توانید بانکه‌های پاسداری را بچینید و از آن روی کانتر استفاده کنید. استند بانکه در جنس‌های فلزی، چوبی و پلاستیکی ساخته و تولید شده است.

بانکه حبوبات راه راه مارکت

خرید اینترنتی بانکه ایکیا

خرید بانکه ایکیا، در این مقاله ما در مورد انواع بانکه‌ها برایتان مطالبی را عنوان کردیم و بانکه سه عددی ایکیا KORKEN و بانکه حبوبات ایکیا FORVAR را نیز به شما معرفی کردیم که از این بانکه‌ها برای نگهداری حبوبات و ادویه‌جات می‌توانید استفاده کنید. اکنون اگر تمایل به خرید بانکه ایکیا و یا سایر محصولات ایکیا دارید، کافی است که این محصولات را به فروشگاه اینترنتی راه‌راه مارکت سفارش دهید و در سریع‌ترین زمان ممکن این کالای اورجینال را در اختیار بگیرید.


نوشته‌های اخیر

  هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

  اولین کسی باشید که برای “خرید بانکه ایکیا و معرفی کاربرد‌های آن در آشپزخانه” دیدگاه می‌گذارید;

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  میزان رضایت از این مطلب

  ورود | عضویت
  فهرست مطالب